Ham Madde Üretimi

Kasım 11, 2022 474 0 6

Ham Madde Üretimi ve Önemi

Herhangi bir ürün, cihaz, alet, üretmek istediğinizde projenizdeki planladığınız üretimi gerçekleştirmek için elinizde ana ve yardımcı malzemelerin olması gerekmektedir ki, üretimi gerçekleştirebilesiniz. Bu tüm sektörler için böyledir. Ham madde yoksa herhangi bir üretimi gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir.

Şirketimiz 300’ün üzerinde ürün üretirken bu ürünlerin hepsinde kullanılacak olan ham maddenin Avrupa ürün güvenlik standartlarına uygun olması için çevre ve insan sağlığına zarar vermemesi adına analizlerini gerçekleştirip uygulamayı o yönde yapmaktadır.

Kendi Ham Maddemizi Üretmek

Ersağ Şirketler Grubu olarak ham maddenin önemini bildiğimiz için doğal kaynaklarımız ve ham maddelerimizin korunması adına 2019 yılında Ar-Ge çalışmalarına başlanmıştır. Bununla birlikte İhtisas Üniversitesi olan Iğdır Üniversitesi ile yapmış olduğumuz anlaşma ile bitkilerin üretiminden son tüketimine kadar geçen sürenin, bilimsel araştırmalar doğrultusunda tüm analizleri yapıldıktan sonra bitkinin en iyi şekilde değerlendirilebilmesi için etken madde değerine bakarak, etken madde değeri yüksek kalitede olan bitkileri tercih etmekteyiz. Bu bağlamda gıda takviyelerimizin üretiminde kullandığımız bitki ekstraktları ile birlikte bitkilerin sabit ve uçucu yağlarını da soğuk sıkım ya da distilasyon sistemi ile Ersağ Laboratuvarımızda analizlerini yaparak en kaliteli ve güvenilir şekilde piyasaya arzını gerçekleştirmekteyiz.

Ham Madde Üretimimizin Ülkemize Kazancı

Yapmış olduğumuz ham madde üretimi ile Türkiye’de bugün şirketimizle aynı iş kolunda faaliyet gösteren hiçbir firmanın gerçekleştiremediği projeye imza atmak sadece ülkemizde değil, dünyanın dört bir köşesinde insanlara kaliteli ürün kullanımının sevincini yaşarken, ham maddelerin yurtdışından ithal edilmesi durumunda milyonlarca döviz ödenerek bu alımların önlendiği gibi bu bitkileri yetiştiren çiftçilerimize de ürünlerini en iyi şekilde değerlendirme imkanı sağlamaktayız.

Şuanda sadece kendi gıda takviyelerimizin üretiminde kullandığımız bu ham maddelerimizi 2023 yılında ham madde olarak piyasaya arzını gerçekleştireceğiz. Ersağ Şirketler Grubu olarak papatya ekstraktıyla yerli piyasaya ham madde olarak ürün vermekteyiz. Buda ülkemiz için çok büyük bir kazançtır.

Categories: Duyurular
share TWEET PIN IT SHARE share share
Leave a reply

Bir cevap yazın